Váš nákupní košík je prázdný

Zobrazit značky mimo nabídku
mobil mobil: +420 723 925 303
(volejte 8:00 - 16:00 hod.)
e-mail mail:info@vune-parfemu.cz

Elie Saab Le Parfum

Vůně vzpomínek na dětství. Vzpomínek na dům, ve kterém jsem vyrostl, na vůni rozkvetlých pomerančovníků, které ho obklopovaly. Na město koupající se v letním žáru a oslnivém světle. Vzpomínám na větřík mezi větvemi plný nadpozemsky krásné vůně - těmito slovy představuje Elie Saab svoji druhou vůni, odlehčenou verzi původní Elie Saab Le Parfum, která vznikla v roce 2001.

Subtilnějšímu pojetí odpovídá i odlehčený flakon se štíhlejší siluetou. Vůně uvnitř je šumivá, elegantní, sladká a bíle květinová jako vychlazená sklenice Sauvignonu v prosluněném dni. 

Prim hraje již v úvodu zmiňovaná vůně pomerančových a mandarinkových květů; pokud bych se měla ještě jednou narodit na jiném místě, moc bych si přála, aby tam byl vzduch prosycený jejich vůní. Jarní povětří prohřívá jantarová vůně medu a na počet ingrediencí skromné složení uzavírá zemitý vetiver a růže pro elegantní, ženské vyznění.

Měkce mýdlová a - kdo by to byl čekal - sexy vůně pro ženy, které mají blízko k všemu čistému, sofistikovanému a vytříbenému.

Hodnocení recenze:

3.02/5 (65 Hlasů)

Lucie Bártlová

Parfémy, toaletní vody, vůně, hlavně ty příjemné, nejsou fantastické? Kdesi jsem četla, že čichová paměť, paměť na vůně, je několikanásobně silnější než zraková. To prý ve skutečnosti znamená, že 95% informací získaných zrakem do jednoho roku zapomeneme, ale u čichové paměti je to pouze 20%. No není to fantastické? Není kouzlo v tom, jak se díky nepatrnému nadechnutí ocitáme někde, kde jsme už dávno nebyli, že se nám připomene to, co máme už dlouhý čas uložené v šuplíku mezi vybledlými vzpomínkámi? Jedno nadechnutí a jste tam, kde si přejete být, oblíbená místa, příběhy staré i čerstvé, vůně milovaných lidí, jedno nadechnutí a kouzlo je tu.

Užívejte si ho, vychutnávejte, relaxujte - a voňte se :-). Podle výše uvedené teorie vlastně není důležité, jak vypadáme, ale jak voníme... Pro mě tou nej vůní a neptejte se mě, kde jsem k tomu přišla, sama to nevím, je vůně mýdla, přitisknout nos k té voňavé krychličce a nasát tu jakoby štiplavou vůni... hmmmm. Staromódně si je schovávám do šuplíku, někdy mívám dojem, že vlastním víc mýdlových drahoušků než prádla, ale o tom až někdy jindy. Doufám, že se Vám moje recenze budou líbit a že se spolu se mnou necháte svést voňavým kouzlem.

Zobrazit další články autorky
 Lucie Bártlová

Doporučte článek kamarádce

Baví Vás parfémy? Spolupracujte s nami na recenzích parfémů!

Komentáře k recenzi Elie Saab Le Parfum

Napsat nový komentář

K této recenzi nejsou zatím žádné komentáře, buďte první, kdo zde napíše komentář.

mobil mobil: +420 723 925 303
(volejte 8:00 - 16:00 hod.)
e-mail mail:info@vune-parfemu.cz