Váš nákupní košík je prázdný

Zobrazit značky mimo nabídku
mobil mobil: +420 723 925 303
(volejte 8:00 - 16:00 hod.)
e-mail mail:info@vune-parfemu.cz

L´Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons

Parfémovaná voda si ve svém názvu nese noční honbu za motýly. V představách jsem se ocitla pod lipovým kmenem, na lavičce, s tím nejlepším mužem, kterého ještě neznám. Jsou to do jedné kompozice zabudovaná, nasládlá noční tajemství, skrytá v očekávání. Skloubením výjimečných a kvalitních surovin v jejich absolutní podobě i koncentraci vytváří nevšední skvost.

Francouzská značka přichází se ztvárněním letní zahrady v noci. Hlavní tón udávají bílé květy, sem tam problikne citrusová svěžest, srdce je plné lipových medonosných květů, jantaru, medu. Zemité, až afrodiziakální pojetí jasmínu a šafránu vytváří hutnou, teplou atmosféru. Květ tuberósy, silně vonící bílý noční hyacint, je takřka jejím symbolem. Omamná noc nekončí, přechází v tajuplný ylang-ylang, vůni meruňky, květu pomerančovníku. Silně vonící bílé květy přes lipovou sladkost přechází k dřevitému základu okořeněnému růžovým pepřem. Je označena jako unisexová vůně, snad pro onu hořkost a dřevitost v závěru. Nečekejte tedy pouze prvoplánovitě květinové pojetí.

Patří do sortimentu niché parfémů, které se vyznačují jedinečným složením, pečlivou přípravou, originalitou a pochází z malých parfumářských dílen. V přesném významu slova něco, co se vymyká?

Za každým takovým parfémem je osobitý příběh, postup předávaný z generace na generaci. Suroviny i příprava často bývá prováděna ručně. To vše se promítá i do ceny parfémů. Niche je jiný, má překvapivě dlouhou výdrž, a neobyčejnou, až uměleckou kompozici.

Dozvuky omamné noci plné medonosných květů budete cítit  i druhý den.

 

 

Kromě nádherné vůně, která je extrémně silná i elegantní, stojí za obdiv šestihranný flakonek se zlatavým uzávěrem. Mě překvapilo složení, intenzita i výdrž. Je to jako ty nejteplejší noci plné sladkosti a kroužícího hmyzu kolem lipového stromořadí uzavřeného v lahvičce.

Hodnocení recenze:

4/5 (1 Hlas)

Věra Matoušková

Je mi 44 let, parfémy mě zajímají ze své podstaty, je to něco navíc, co nám život nabízí ve formě potěšení, mám ráda byliny, květiny, a výroba parfémů k tomu patří.V létě si kolem domu sázím levanduli, miluji aromatickou bylinkovou zahrádku, k tomu přirozeně mě zajímají i parfémy. Ráda čtu, i píšu, mám ráda esoteriku, ale i sport. Někdo prochází životem s logickým a rozumovým náhledem, já spíše pocitově a a věci se mi buď líbí, to jest prochází mým nosem, srdcem, rukama, nebo ne. Mám dva syny, a i ten jeden si každou novou věc, plyšáka, hračku, oblečení prvně očichá. Všem přeji příjemnou cestu životem se všemi jeho dary i vůněmi. Věřte, že s čerstvou kytkou v kanceláři se Vám den rozjasní.

Zobrazit další články autorky
 Věra Matoušková

Doporučte článek kamarádce

Baví Vás parfémy? Spolupracujte s nami na recenzích parfémů!

Komentáře k recenzi L´Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons

Napsat nový komentář

K této recenzi nejsou zatím žádné komentáře, buďte první, kdo zde napíše komentář.

mobil mobil: +420 723 925 303
(volejte 8:00 - 16:00 hod.)
e-mail mail:info@vune-parfemu.czNejprodávanější: