Váš nákupní košík je prázdný

Zobrazit značky mimo nabídku
mobil mobil: +420 723 925 303
(volejte 8:00 - 16:00 hod.)
e-mail mail:info@vune-parfemu.cz

L´Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons

Parfémovaná voda si ve svém názvu nese noční honbu za motýly. V představách jsem se ocitla pod lipovým kmenem, na lavičce, s tím nejlepším mužem, kterého ještě neznám. Jsou to do jedné kompozice zabudovaná, nasládlá noční tajemství, skrytá v očekávání. Skloubením výjimečných a kvalitních surovin v jejich absolutní podobě i koncentraci vytváří nevšední skvost.

Francouzská značka přichází se ztvárněním letní zahrady v noci. Hlavní tón udávají bílé květy, sem tam problikne citrusová svěžest, srdce je plné lipových medonosných květů, jantaru, medu. Zemité, až afrodiziakální pojetí jasmínu a šafránu vytváří hutnou, teplou atmosféru. Květ tuberósy, silně vonící bílý noční hyacint, je takřka jejím symbolem. Omamná noc nekončí, přechází v tajuplný ylang-ylang, vůni meruňky, květu pomerančovníku. Silně vonící bílé květy přes lipovou sladkost přechází k dřevitému základu okořeněnému růžovým pepřem. Je označena jako unisexová vůně, snad pro onu hořkost a dřevitost v závěru. Nečekejte tedy pouze prvoplánovitě květinové pojetí.

Patří do sortimentu niché parfémů, které se vyznačují jedinečným složením, pečlivou přípravou, originalitou a pochází z malých parfumářských dílen. V přesném významu slova něco, co se vymyká?

Za každým takovým parfémem je osobitý příběh, postup předávaný z generace na generaci. Suroviny i příprava často bývá prováděna ručně. To vše se promítá i do ceny parfémů. Niche je jiný, má překvapivě dlouhou výdrž, a neobyčejnou, až uměleckou kompozici.

Dozvuky omamné noci plné medonosných květů budete cítit  i druhý den.

 

 

Kromě nádherné vůně, která je extrémně silná i elegantní, stojí za obdiv šestihranný flakonek se zlatavým uzávěrem. Mě překvapilo složení, intenzita i výdrž. Je to jako ty nejteplejší noci plné sladkosti a kroužícího hmyzu kolem lipového stromořadí uzavřeného v lahvičce.

Hodnocení recenze:

4.67/5 (3 Hlasů)

Věra Matoušková

Je mi 44 let, parfémy mě zajímají ze své podstaty, je to něco navíc, co nám život nabízí ve formě potěšení, mám ráda byliny, květiny, a výroba parfémů k tomu patří.V létě si kolem domu sázím levanduli, miluji aromatickou bylinkovou zahrádku, k tomu přirozeně mě zajímají i parfémy. Ráda čtu, i píšu, mám ráda esoteriku, ale i sport. Někdo prochází životem s logickým a rozumovým náhledem, já spíše pocitově a a věci se mi buď líbí, to jest prochází mým nosem, srdcem, rukama, nebo ne. Mám dva syny, a i ten jeden si každou novou věc, plyšáka, hračku, oblečení prvně očichá. Všem přeji příjemnou cestu životem se všemi jeho dary i vůněmi. Věřte, že s čerstvou kytkou v kanceláři se Vám den rozjasní.

Zobrazit další články autorky
 Věra Matoušková

Doporučte článek kamarádce

Baví Vás parfémy? Spolupracujte s nami na recenzích parfémů!

Komentáře k recenzi L´Artisan Parfumeur La Chasse aux Papillons

Napsat nový komentář

K této recenzi nejsou zatím žádné komentáře, buďte první, kdo zde napíše komentář.

mobil mobil: +420 723 925 303
(volejte 8:00 - 16:00 hod.)
e-mail mail:info@vune-parfemu.czNejprodávanější:
Cartier Eau de Cartier Toaletní voda 50 ml unisex
Masaki Matsushima M 0°
Aigner X - Limited Toaletní voda 125 ml unisex
Calvin Klein CK Be Toaletní voda 200 ml unisex
Calvin Klein CK One EDT 50 ml unisex
C.K. BEDEOST 75 ml unisex
Calvin Klein CK One EDT 200 ml unisex